טבח (שף) פרטי 

 

לכל ארוע, מארוחה זוגית ועד למיפגש משפחתי בצימר בצפון, או בכל מקום אחר, אפילו בביתי בשמשית. אשמח לבשל לכם אוכל טעים לפי בקשתכם. נדבר, נבנה תפריט, שיהיה מורכב מהמצרכים הטובים ביותר ויוכן ויוגש עם המון אהבה ואם תירצו,  גם עם סיפורים על האוכל, היין ועוד דברים מענינים שקשורים, או לא קשורים לכלום.

 

סדנאות בישול

 

הדגש בסדנאות הוא על פשטות ביתיות ואהבת המצרכים, כך שבסוף הסדנה תחזרו הבייתה ותבשלו  בכיף אוכל טעים. לכן, לא תמצאו פה חלב יאק מההימליה וגם לא בשר אנגוס מארגנטינה ואפילו את פטריות חצוצרת המוות מצרפת. לעומת זאת, אפשר להכיר בסדנאות השונות את הצומח המקומי, מהחובזה ועד האספרגוס, דרך העולש, שצומחים כאן בשדות עמק יזעראל. את שאר החומרים אפשר למצוא בכל שוק או קצב מקומי ברחבי הארץ, ואפילו בסופר,אם אין זמן ללכת ללקט מוצרים מספקים שונים. בשל העובדה שהסדנאות הן אישיות, כל סדנה מותאמת באופן אישי ואפשר ואפילו רצוי לערבב סגנונות וטעמים. הדגש הוא על הדרך, השיטה ולא המתכון. ולכן, גם אם נכין בסדנה מרק ירקות קלאסי, בבית נשתמש באותה שיטה להכין תבשיל ירקות לא קלאסי בכלל.

משך הסדנה הוא שלוש שעות בקירוב, ולאחר מכן, יושבים לאכול את אשר הוכן בסדנה וממשיכים לדבר על אוכל ויין. 

הסדנאות נערכות  בביתי אשר בשמשית, או בכל בית אחר ברחבי הארץ או בעולם, אם יש לכך מימון.

כל מה שצריך זה רק כמה להבות ותנור, אפילו טוסטר אובן מספיק.

 

דוגמאות לסדנאות:

הכל מהכל ללא נושא וללא כיוון, רק אהבה לבישול, למצרכים טריים ולריחות נהדרים. פשוט בישול במיטבו, בשר עוף דגים ירקות שוקולד וכל מה שביניהם.

נכון לכל סדנה, אם היא לא סדנה צמחונית, יש בשר ואפילו עוף. אבל בסדנת הבשר הדגש  הוא על בשר ועוף ולא על המסביב. בעיקר הכרת חלקים, לא הסינטה האנטריקוט שכבודם במקומם מונח, אבל להם מספיק מלח ופלפל שחור ומקור חום, עדיפות לגחלים לוחשות. לעומתם הצוואר, שטוב לתבשילים ואם הוא מיושן היטב, יוצא ממנו המבורגר נהדר וזה רק נתח אחד מרבים, שאפשר ואפילו רצוי להכיר בסדנה.

בשר

צמחונית

בלאגן

איטלקית

דגש על דרום איטליה, שם נותנים למצרכים היום יומים את המקום והכבוד, ורק מכבדים אותם במעט מלח ופלפל שחור גרוס. שמן זית, עגבניות והרבה ירקות, שאותם מתבלים באהבה ים תיכונית ופוקצ'ה שאופים במקום ולו רק בגלל הריח.

 

 הודית

הפוכה מהאיטלקית,  דגש רב על שימוש בתבלינים שעוטפים הכל בניחוח של תת היבשת ההודית. מבשר טלה ועד הירקות המקומיים שלנו שעוזבים לרגע את האזור המוכר שלהם, למקום רחוק ואחר, ואת כל הרטבים מנגבים יחד עם לחם הודי. 

השילוב המנצח של מצרכים מקומיים שמש ים תיכונית השפעות מכל דבר קרוב וקצת רחוק סביב הים התיכון בואך למדבריות צפון אפריקה ועד הבישול המקומי ערבי/ישראלי שבמטבח משתלבים נהדר ובהרמוניה. 

 ים תיכונית -

ישראלית

סדנה שמשלבת את שני הצדדים של מה שהיתה יבשת אחת. מצד אחד, הטאז'ין המרוקאי וכל הסובב אותו ומצד שני, הפאייה הספרדית ואיך המנות השונות האילו קשורות זו לזו ולהיסטוריה של העמים באזור. טפס מצד אחד וקוסקוס מהצד השני. בקיצור ,ערוב גלויות.

מפגשים

במייצרי

גיברלטר

סדנאות בישול ואפיה וארוחות שף

פעם לפני שנים רבות, עוד לפני שלמדתי בישול, הפסדתי בהיתערבות והייתי צריך לבשל למשהיא,(השם שמור במערכת), ארוחה צמחונית. בזמנו זה היה גם אתגר וגם כיף, היום זה בעיקר כיף. לשלב את מבחר ירקות ארצינו עם קיטניות שונות ומשונות ולרקום יחד ארוחה ריחנית וטעימה,  עם מאפה בצד או אולי אפילו במרכז.

סדנאות

קבוצת ורד, חברה לאחזקת מבנים

veredalon@gmail.com 

052-8879010

FAX 076-5450012

 אלון בנקי

 

054-4872501

bankialon@hotmail.com

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה